Навчання в Чехії англійською мовою

7 февраля 2015
образование в Чехии образование в Чехии

 

Чехія є однією з європейських країн, яка відома у всьому світі високим рівнем освіти міжнародного стандарту. Особливо Чеські вузи популярні серед абітурієнтів країн СНД. Це обґрунтовано близьким розташуванням, більшими можливостями та перспективами для майбутнього, а також можливістю отримати освіту безкоштовно. Отримувати освіту в Чехії – це також чудова можливість оцінити дійсно слов’янську добродушну гостинність у таких чудових містах як: Брно, Острава або Прага.

Дипломи чеських вузів визнаються і високо цінуються роботодавцями найбільш розвинених країн Європи, а також США, Азії та ін. Таку рекомендацію чеські вищі навчальні заклади отримали завдяки гармонійному поєднанню багатовікових традицій і сучасному підходу у викладанні актуальних на сьогоднішній день спеціальностей.

На сьогоднішній день у Чехії налічується близько 71 вищих навчальних закладів, з яких 26 державної і 45 приватної форми власності. Перевага державних вузів полягає в тому, що студент може отримати освіту абсолютно безкоштовно. Однак, основною вимогою є знання чеської мови, для чого іноземним студентам доводиться спочатку витратити певний час на самостійне вивчення необхідної мови або ж вступити на відповідні підготовчі курси при чеських вузах. Існує також й інший варіант – вступити на освітній курс, який викладається англійською мовою. Навчання англійською мовою надається тільки в державних вузах Чехії і є платним. Щоб мати повне уявлення про це, необхідно розглянути всі переваги та недоліки.


Різниця між навчанням англійською та чеською мовами

  • На сьогоднішній день багато топових вузів надають можливість іноземним студентам навчатися англійською мовою, при цьому, практично не маючи жодних обмежень порівняно з освітніми програмами, які викладаються чеською мовою.

  • Питання ціни: у державних університетах освіта надається винятково чеською мовою, у той час, як ціна англомовних курсів у приватних вузах коливається від 3 до 10 тисяч євро на рік.

  • Чеськомовні освітні програми охоплюють більший спектр спеціальностей, хоча й англомовні курси пропонують досить великий вибір.

  • Помилковою думкою є те, що іноземному студентові, який вступив на англомовну освітню програму, не доведеться вивчати місцеву чеську мову. У будь-якому випадку іноземний студент повинен буде спілкуватися з місцевим населенням, користуватися літературою та проходити стажування.

  • Без знання чеської мови іноземному студентові/випускникові буде дуже складно працевлаштуватися на чеському ринку праці.

  • Якщо ж у планах немає мети інтегрувати в Чехію, а тільки отримати якісну освіту і шукати своє місце в житті в інших країнах, тоді англомовні освітні програми підходять найкраще.


Вступ до чеського вузу

У більшості випадків іноземні студенти вступають на одну з англомовних освітніх програм без проблем. Деякі вузи не вимагають складати будь-які іспити з профільних предметів. Досить лише надати результати міжнародного тестування, яке підтверджує рівень знання англійської мови, необхідного для навчання.

Найбільш популярними вузами з англомовними програмами в Чехії є:

  • Карлов університет (Прага)

  • Англо-американський університет (Прага)

  • Нью-Йоркський університет (Прага)

  • Юнікорн коледж (Прага)

  • Хіміко-технологічний університет (Прага)

  • Вища школа економіки (Прага)

  • Вища школа туризму, готельного бізнесу та СПА (Прага)

Етапи вступу і подання документів

1 Етап – вибір вузу, спеціальності та подання заяви. Кожний вуз має свої дати подання заявок і вступу, і, як правило, це необхідно зробити взимку або навесні. При цьому рекомендується відправити заявки в кілька вузів, щоб збільшити свої шанси на вступ. Після цього можна вибрати найкращий варіант з усіх позитивних відповідей на заявку.

2 Етап – оплата за складення іспиту. Якщо у вузі для вступу потрібно скласти іспит, то в середньому необхідно сплатити близько 20-30 євро. Оплату можна здійснити банківським переказом або онлайн-оплатою на офіційному сайті вузу карткою visa/mastercard. Після отримання оплати абітурієнтові висилається запрошення на іспит. На підставі цього запрошення студент має право отримати безкоштовну короткострокову візу.

3-4 етапи – вивчити чеську мову та скласти іспит. Для тих, хто бажає вступити до державного вузу на безкоштовну програму.

5 етап – складання профільних іспитів. Як правило, це три профільні предмети, що відповідають обраній спеціальності. При успішному складанні іспитів абітурієнтові висилається рекомендованим листом підтвердження про зарахування, на підставі чого згодом отримується довгострокова студентська віза.

6 етап – нострифікація або підтвердження середньої освіти в тому, що вона еквівалентна чеській.

7 етап – збір пакета документів для посольства: документ про зарахування до вузу, банківська довідка про наявність коштів (3,5-4 тисяч євро/рік), договір про оренду житла під час навчання, довідка про несудимість, паспортні дані, заповнена візова анкета чеською мовою, візовий збір (20-25 євро), страховка.


6 февраля 2015 Вартість навчання у вузах США
10 февраля 2015 Вступ до вузів Канади
Infostudy - образование и обучение за рубежом, языковые курсы за границей , среднее и высшее образование за рубежом, учеба за рубежом.
Канада Ричмонд Хилл, 74 Мадисон аве. Тел.: 1(647)338-22-61
Украина Киев, 01030 ул. Пушкинская 9А, офис №5. Тел.: (044)222-51-37