Чому варто навчатися у Новій Зеландії

20 февраля 2015
  • Доступна англомовна освіта. Завдяки низькому курсу новозеландського долара стало вигідним вкладати гроші в якісну англомовну освіту, яку надає «Британія південних морів». Вартість новозеландської вищої освіти набагато від нижча британського, американського, канадського та ірландського аналогів. Наприклад, рік навчання для отримання ступеню бакалавра в Новій Зеландії коштує від 10 тисяч NZD або від 5 тисяч американських доларів. Це приблизно в півтори рази дешевше, ніж у США.
  • Менші витрати на проживання. Вартість проживання у Новій Зеландії нижча, ніж у європейських країнах і в сусідній Австралії. Якщо в Австралії студентам з-за кордону необхідно мати з собою 20 тис. австралійських доларів на рік, то в Новій Зеландії можна обійтися 15 тис. NZD.
  • М’яка імміграційна політика. Щорічно Нова Зеландія приймає близько 30 тисяч іммігрантів. У країні діє спеціальна імміграційна програма для випускників місцевих вузів, що спрощує їм процедуру оформлення дозволу на проживання. Закінчивши навчання, можна офіційно залишитися в країні ще на 1-2 роки, попрацювати згідно з отриманою спеціальністю з наступним оформленням посвідки на постійне проживання. А для студентів, які отримали посвідку на проживання, вартість навчання у вузах суттєво нижча. Крім того, Нова Зеландія визнає множинне громадянство.

Опис системи освіти

Шкільна освіта

Середня школа

У 12-13 років у Новій Зеландії діти з початкової школи переходять у середню школу. Освітня програма середньої школи переважно спрямована на підготовку учня до вступу до вищого навчального закладу: коледж, політехнічний інститут або університет.

Після 11-го, 12-го та 13-го класів учні щороку складають державний іспит, що складається з 3-х етапів, – NCEA (National Certificate of Educational Achievement):

1.Після закінчення 11-го класу – NCEA Level 1 – підтверджує базову середню освіту.

2.Після закінчення 12-го класу – NCEA Level 2 – дозволяє вступати до вузів на програми професійної освіти (на ступінь Certificate та Diploma).

3.Після закінчення 13-го класу – NCEA Level 3 – дає можливість вступати до вузів на бакалаврські програми.

Після закінчення середньої школи випускники вступають до політехнічного інституту або університету.

Вимоги для вступу

Дитина-громадянин іншої держави може бути прийнята до будь-якого класу новозеландської школи. Однак варто розуміти, що безкоштовне навчання в початковій/середній школі можливе тільки в тому випадку, якщо батьки дитини мають офіційне працевлаштування в Новій Зеландії та можуть надати документ, що підтверджує адресу проживання (наприклад, рахунок за комунальні послуги), реєстрацію дитини в лікаря та довідку, де перелічені всі зроблені необхідні щеплення.

Якщо ж дитина приїхала навчатися на останні кілька років у середній школі без батьків, у такому випадку оформляється опікунство та простіші умови для проживання і навчання – це записатися в спеціальну приватну школу-пансіон, створену саме для іноземних дітей.

Однією з вимог є рівень знань англійської мови: для молодших класів початкової школи – достатньо мінімальних базових знань, для більш старших класів – IELTS 5.0-5.5.

Проживання

Приватні школи-пансіони, як правило, мають на своїй території резиденції (гуртожитки), де дітям надаються кімнати на 2-3-4 особи. Якщо ж дитина навчається не в школі-пансіоні, тоді пропонується інший варіант проживання – приймаючі родини.

Вартість навчання

1. Навчання в середній школі – від 10 тис. NZD/рік

2. Навчання та проживання в школі-пансіоні – від 30 тис. NZD/рік

3. Проживання в приймаючій родині  – 250 NZD/тиждень (навчальний рік складається з 46-48 тижнів).

4. Шкільна форма – близько 500 NZD

5. Медичне страхування – від 550-1000 NZD/рік

6. Екскурсії – 700 NZD/рік

7. Авіапереліт + трансфер

8. Громадський транспорт

9. Особисті витрати

Коледжі та політехнічні інститути Нової Зеландії

У Новій Зеландії налічується 25 політехнічних коледжів (Polytechnics) і технологічних інститутів (Institutes of Technology). Причому більшість з них — 18 – знаходиться на Північному острові, інші 7 – на Південному. У цих закладах як новозеландські студенти, так і студенти з інших країн можуть отримати як професійну кваліфікацію, так і ступінь бакалавра.

Щорічно більше 30 тисяч студентів, у тому числі й іноземних, вибирають для одержання ступеня бакалавра коледжі та політехнічні інститути. Така популярність пояснюється й тим, що навчання в таких вузах деякою мірою має нижчу вартість.

Тривалість навчання становить 3 роки. Під час навчання протягом 1-го року студент отримує сертифікат, після 2-го року – диплом, після 3-го року навчання – диплом бакалавра. Освітні програми побудовані таким чином, щоб студент на будь-якому етапі за бажанням зміг перевестися на 2-й курс одного з університетів-партнерів.

1. Вимоги щодо віку: від 17 років.

2. Атестат з високими оцінками з профільних предметів.

3. Пройти однорічну підготовчу програму – Foundation (тільки для вступу в університет на 1 курс, після 11 класу школи).

4. Гарний рівень знань англійської мови: IELTS 6.0/TOEFL 550

Університети

На сьогоднішній день у Новій Зеландії існує 8 державних університетів, у яких навчається близько 110 тисяч студентів. Найбільшим вузом вважається Massey University, в ньому отримують вищу освіту 32 тисячі студентів.

Дотримання стандартів освіти в вузах контролює Міністерство освіти та організація з визнання кваліфікацій (New Zealand Qualification Authority). Повна вища освіта складається з трьох етапів: ступінь бакалавра (3– 4 роки), ступінь магістра (плюс 1–2 роки) і доктор наук  середньому навчання до присвоєння Phd триває ще 3 роки).

Зазвичай тривалість курсу бакалаврата становить 3 роки, якщо обрано програму full time (денна форма).

Але якщо ви прагнете отримати ступінь бакалавра з відзнакою (Bachelor with Honours) на денній формі навчання, тоді доведеться пройти навчання чотири роки замість трьох. І це того варте: роботодавці за інших рівних умов надають перевагу випускникам-відмінникам. Та й шлях до ступеню магістра коротший на 1 рік (замість двох при трирічному бакалавраті).

З деяких спеціальностей бакалаврський ступінь присуджується тільки через 4 роки навчання, наприклад: з інженерних професій. А для отримання диплома бакалавра з медичних спеціальностей ще більше — 6 років.

Щоб отримати подвійний ступінь (Joint Degree) і оволодіти двома професіями, необхідно 5 років навчання. Крім того, ті, хто має вищу освіту, а також бажаючі змінити професію можуть протягом  року провчитися на програмі післявузівської освіти ІІ ступеню (Postgraduate Diploma).

Наприклад, на економічних факультетах передбачена перекваліфікація на управлінські спеціальності (Graduate Diploma in Management).

Система вищої освіти

Новозеландська система вищої освіти складається з 10 рівнів кваліфікації, де 1-й рівень - найпростіший, а 10-й рівень містить найскладнішу ступінь в моделі освіти.

1.Сертифікат (1-4 рівень) – під час навчання студенти отримують основні теоретичні знання та практичні навички у вузькій галузі. Сертифікат надає право випускникові працевлаштуватися згідно з обраною спеціальністю та при бажанні/необхідності в майбутньому продовжити своє навчання на більш високому рівні.

2.Диплом (5-6 рівень) – процес навчання на цьому рівні спрямований в основному на отримання головних теоретичних знань в обраній сфері діяльності, а також розвиток навичок успішної роботи в команді та управління. Наявність диплома дозволяє працевлаштуватися за фахом і продовжити навчання за бажанням/необхідності.

3.Диплом бакалавра (7 рівень) – для абітурієнтів з країн СНД, щоб вступити на бакалаврат, необхідно мати 4-й рівень, який, у свою чергу, є еквівалентом 13-ти класів, які закінчують новозеландські діти в середній школі, 12-ти класам середньої школи в Австралії та рівню A-Level у Великій Британії.

4.Диплом бакалавра з відзнакою (8 рівень) – «просунутий» рівень бакалавра, для якого необхідно мати високу академічну успішність.

5.Диплом магістра (9 рівень) – найбільш глибоке вивчення певної обраної галузі та ведення наукових досліджень.

6.Диплом доктора (10 рівень) – на цьому рівні студент веде незалежні дослідження, які згодом оцінюються за міжнародними стандартами групою незалежних експертів.

Вища освіта в Новій Зеландії складається з трьох етапів:

1. Бакалаврат- Degree courses/Undergraduate courses – 3-4 роки

2. Магістратура – Graduate studies- 1-2 роки

3. Докторські програми – Postgraduate courses– 3 роки

Бакалаврські програми

Bachelor's degree – академічний ступінь бакалавра, який є частиною найбільш успішної системи вищої освіти в країнах світу, що найбільш прогресивно розвиваються. Цей ступінь свідчить про те, що випускник бакалаврата має основну вищу професійну освіту, яка дає право працевлаштуватися за фахом. Як правило, більшість випускників бакалаврата в Новій Зеландії, Австралії, Великій Британії, США, Канаді і Європі закінчують своє навчання на цьому рівні, тому що в більшості випадків цього досить для успішного працевлаштування і кар'єри. Студенти, які бажають пов'язати своє життя з науковою діяльністю, маючи диплом бакалавра, отримують можливість продовжити навчання на магістратурі.

Для того, щоб отримати ступінь бакалавра в новозеландському вузі потрібно 3-4 роки навчання. На тривалість навчання більшою мірою впливає обрана спеціальність і програма. Вищі навчальні заклади Нової Зеландії, що пропонують бакалаврські програми, поділяються на кілька типів: коледжі, політехнічні інститути та університети. При цьому у всіх зазначених вузах диплом бакалавра однаково визнається й високо цінується в усьому світі.

Вартість навчання

Бакалаврські програми – від 16 до 35 тис. NZD/рік

Середні витрати на проживання, харчування, страхування і т.п. на рік складуть 15 000–20 000 NZD в рік.


Магістратура

Тривалість магістерських програм, як правило, становить 1-2 роки, з яких протягом 1-го року тривають переважно теоретичні заняття, а 2-й рік відводиться для проведення самостійної дослідницької роботи. Перший рік навчання за своїм змістом відповідає академічній програмі післявузівської освіти (Postgraduatediploma). Часто зустрічаються парні програми, де 1-й рік - післявузівська освіта (Postgraduatediploma), 2-й рік – магістерська освіта (Masterdegree). У свою чергу багато університетів пропонують річні та півторарічні програми Магістратури, які насправді можуть виявитися другим курсом парної програми. Необхідно уточнювати.

Вимоги до вступу

Для того, щоб вступити до магістратури в один із престижних вузів Нової Зеландії, іноземному абітурієнту необхідно мати ступінь бакалавра, який буде відповідати професійній сфері діяльності.

Рівень англійської мови повинен бути на досить високому рівні: IELTS 6.5/TOEFL 80. При недостатньому рівні англійської мови абітурієнт може вибрати підготовчі мовні курси, які часто пропонуються при університетах. Варто відзначити, що це також чудова можливість для того, щоб заздалегідь познайомитися з вузом, у якому планується вступ на магістратуру.

Подавати документи (заява, засвідчені копії диплома + переклад, мотиваційний лист, рекомендаційні листи, результати IELTS/TOEFL і т.д.) рекомендується якомога раніше. Слід враховувати проміжок часу, необхідний для доставки поштою пакета документів, термін розгляду документів приймальною комісією – близько 1 місяця, а також термін, необхідний для підтвердження, оплат і оформлення візи.

Оформлення студентської візи

Для того, щоб приїхати до Нової Зеландії на навчання за магістерською програмою, тривалістю 1-2 роки, необхідно оформити студентську візу. Для оформлення такої візи необхідний документ від новозеландського вузу, що підтверджує Ваше зарахування на певну програму навчання, і квитанція про оплату повної вартості програми.

Також необхідно мати на рахунку суму, рекомендовану імміграційною службою, у розмірі 15 тис. NZD/рік. Така сума приблизно повинна покривати видатки на навчальні матеріали, проживання, харчування, придбання одягу, транспорт і особисті витрати. Однак адміністрація навчальних закладів рекомендує на особистому рахунку мати 17 тис. NZD/рік і більше.

Вартість навчання

  1. Магістерські програми: 22-33 тис. NZD/рік –  гуманітарні науки, 33 тис. NZD/рік – наука та інженерія, 50-60 тис. NZD/рік – медицина і стоматологія.

Середні витрати на проживання, харчування, страхування і т.п. на рік складуть 15 000–20 000 NZD на рік.


Робота під час навчання

Студентам новозеландських вузів дозволяється працювати під час навчання, на це виділяється 15-20 годин на тиждень під час навчального семестру і повний робочий день під час канікул. Студентам магістратури дозволяється під час навчання працювати 8 годин на тиждень. Середня оплата роботи студентів становить 8-12 NZD/годину.

Також у Новій Зеландії певні університети у свої програми включають обов'язкову оплачувану практику на підприємствах, таких: як Samsung, IMB, Microsoft, Panasonic, ANZbankи та ін. Оплачувана практика пропонується студентам 3-го курсу. Найчастіше перевага надається тим студентам, які навчаються за фахом IT або фінанси. Це обґрунтовано тим, що Нова Зеландія відчуває дефіцит кваліфікованих співробітників цих сфер діяльності.

Отримання візи. Нова Зеландія відрізняється від багатьох країн простими умовами видачі віз. При вступі на двотижневий курс англійської мови вигідно оформити туристичну візу без права на роботу до 90 днів. Зазвичай віза видається під конкретну навчальну програму, по закінченню якої не продовжується.

При бажанні отримати вищу освіту в Новій Зеландії оформляється студентська віза. Для цього потрібно надати офіційний документ, який підтверджує вступ до певного новозеландського вузу і оплату вартості навчання.

Також, в правилах імміграційної служби Нової Зеландії зазначена необхідність іноземному студентові мати на рахунку не менш 7 тис. NZD на рік. Ця сума повинна покривати вартість проживання і харчування, придбання навчальних матеріалів, одягу, транспортні витрати і витрати на розваги. Однак, новозеландські вищі навчальні заклади рекомендують мати на рахунку не менше 11 тис. NZD на 1 навчальний рік.

Мовні курси

Мовні курси з вивчення англійської мови в Новій Зеландії – це відмінний варіант для тих, хто прагне поліпшити свої знання та оцінити високий рівень розвитку і комфорт. Курси англійської мови надаються низкою престижних мовних шкіл, головна мета яких – допомогти своїм студентам опанувати базовими і поглибленими знаннями англійської, розвивати письмові навички, удосконалювати мовлення, використовуючи при цьому граматично правильну і живу англійську мову.

Переваги мовних курсів Нової Зеландії

  1. Велика кількість різних мовних шкіл в найбільш популярних містах країни, де у вільний від занять час можна відвідувати кафетерії і ресторани, театри і музеї, торгівельні і розважальні центри, визначні місця і багато чого іншого.

  2. Висока інфраструктура мовних шкіл: сучасні класи, новітнє обладнання, лінгвістичні центри самостійної підготовки.

  3. Широкий спектр прогресивних програм навчання (загальна англійська, інтенсивна, з певним ухилом, для дітей і дорослих, та ін.)

  4. Крім занять, програма насичена екскурсіями, подорожами по найкрасивіших місцях Нової Зеландії, а також великими можливості для активного відпочинку та спорту (серфінг, вітрильний спорт, підводне полювання і просто дайвінг, яхтові екскурсії та ін.)

  5. Сприятливі умови для проживання (студентська резиденція, приймаючі родини, готелі, готелі або інші альтернативні варіанти за запитом).

Програми мовних курсів

У мовних школах Нової Зеландії надається велика кількість освітніх програм, кожна з яких має свої особливості. Усі вони створені таким чином, щоб максимально задовольнити потреби кожного студента. Тривалість програм, як правило, становить від 2 тижнів до академічного року. Розклад занять може мати два варіанти: інтенсивний і супер-інтенсивний. Обрана стандартна програма в більшості випадків може бути доповнена додатковими індивідуальними заняттями з викладачем (+3 години).

Програма за інтенсивним графіком (20-25 уроків на тиждень) включає вивчення граматики, розвиток розмовних навичок і сприйняття мови на слух, а також поповненню словникового запасу. Програма супер-інтенсивного графіка (30 уроків на тиждень) вивчення англійської протягом усього дня містить в собі, крім перерахованого вище, більше практики читання і письма. А також передбачає спеціалізований ухил: ділова або академічна англійська, англійська для ЗМІ, IT, туризму, спорту і т.д. Таку спеціалізацію студент курсу може змінювати раз на місяць на будь-яку іншу.

Типи мовних програм

  1. Загальна англійська – вивчення базової англійської, яка переважно вживається в повсякденному житті. Цей курс рекомендується як новачкам, так і студентам з середнім рівнем знань англійської мови. Курс загальної англійської містить близько 20 годин занять на тиждень (60 хвилин = 1 заняття).

  2. Інтенсивна загальна англійська – напрямок курсу такий, як і в «загальній англійській», однак кількість занять збільшена до 30 годин на тиждень. Як правило, інтенсивний курс вибирають студенти, які або обмежені в часі на вивчення, або ж звикли до більших розумових навантажень.

  3. Бізнес-англійська – як очевидно за назвою курсу, заняття мають бізнес орієнтування. Курс містить в собі вивчення грамотної англійської для ведення переговорів, співбесіди, ділової переписки, створення презентацій, поповнення відповідного словникового запасу.

  4. Підготовка до університету або академічна англійська – програма містить у собі вивчення академічних дисциплін англійською мовою та підготовку до вузівських іспитів.

  5. Підготовка до іспитів Cambridge FCE, CAE, CPE, BEC, IELTS, TOEFL – англійська, спрямована на успішне складання спеціалізованих іспитів, необхідних для працевлаштування і вступу до коледжу та вузів. Варто зазначити, що існують мовні курси при навчальному закладі, після закінчення яких немає необхідності складати вищеперелічені іспити.

  6. Підготовка вчителів (TESOL, CELTA, DELTA) – курси англійської мови, що дають право студентові після закінчення викладати англійську мову.

  7. Загальна англійська + спорт (активний відпочинок) – комбінація занять з активним відпочинком, наприклад: дайвінг, серфінг, яхтовий спорт, туризм або екскурсії.

  8. Канікулярні курси – курси англійської мови, які проводяться під час осінніх, весняних, зимових або літніх канікул дітей. Курс містить в собі вивчення загальної англійської та розважальні програми після занять.

Проживання

Резиденції – багато мовних шкіл і навчальні заклади, на базі яких пропонуються мовні курси, мають власні резиденції (студентські гуртожитки). Студентам надається 1-2 місцева кімната з особистою спальнею, загальна ванна і санвузол на блок до 4 людей, загальна вітальня й, можливо, кухня, послуги пральні, інтернет. Харчування не надається, однак поруч є місця громадського харчування. Як правило, студентські резиденції розташовані в кількох хвилинах ходьби від навчальних корпусів. Ідеально підходять для цінителів справжнього студентського життя, з усією властивої тільки йому експресією молодості і активності. Крім того, тут можна встановити міцні інтернаціональні дружні відносини.

Приймаючі родини новозеландські родини, які беруть участь у програмі з прийому іноземного студента. Зазвичай, члени родини мають гарний досвід прийому іноземців, радо зустрічають і надають усіляку підтримку під час адаптації і навчання. Тут надається особиста спальня з усіма зручностями, ванна і санвузол, кухня і вітальня в загальному користуванні з членами родини. Харчування – повний пансіон.

Готелі  – часто розташовані неподалік від навчального корпусу, де проводяться заняття з вивчення англійської мови. Ідеальний варіант для тих, хто вибрав короткострокові курси (близько 2 тижнів). Проживання з підвищеним комфортом, харчування – залежно від умов при бронюванні номера.

Вартість мовних курсів

  1. Мовні курси – 250-400 NZD/тиждень

  2. Проживання в резиденції –240-370 NZD/тиждень

  3. Проживання в приймаючій родині – від 250 NZD/тиждень

  4. Проживання в готелі – від 600 NZD/тиждень

  5. Допомога в пошуку приймаючої родини – 200 NZD

Ваш особистий менеджер з Нової Зеландії

Україна

Юлія Волченко  

skype.  study.info1

Tel: +380973247897, +380951297616

mailto:j.volchenko@infostudymail.com

12 февраля 2015 Высшее образование в Чехии.
25 февраля 2015 Навчання у Великій Британії: престижно і якісно
Infostudy - образование и обучение за рубежом, языковые курсы за границей , среднее и высшее образование за рубежом, учеба за рубежом.
Канада Ричмонд Хилл, 74 Мадисон аве. Тел.: 1(647)338-22-61
Украина Киев, 01030 ул. Пушкинская 9А, офис №5. Тел.: (044)222-51-37