Відгук студентки про навчання у Німеччині (жовтень 2015)

Марія
Марія
студентка Softwaretechnik (Bachelor) в Universität Stuttgart15 октября 2015

Частина 1

Доброго дня, Олеся

…У відповідь на Ваші запитання: підробляти реально. Я зараз не працюю, але багато моїх знайомих, які зараз в 3 семестрі і вище працюють в університеті (ведуть практичні заняття). Тобто вони викладають програмування, математику і будь-які інші предмети молодшим студентам. В цьому плані трохи дивно, тому що, наприклад, я могла б бути на практичному занятті з програмування в групі, в якій викладає мій кращий друг. Але, як показує практика, тут студенти дуже часто можуть пояснити предмет набагато доступніше, ніж сам професор. Працювати на вихідних важче, бо тут цей час дійсно необхідний для навчання. У мене тут відразу була проблема з неділями, я не знала, чим тут можна зайнятись, оскільки все закрито. Але зараз весь цей час йде на домашні завдання. Я б хотіла перший семестр сконцентруватись на навчанні (особливо зараз, коли у мене, як і у всіх студентів, які вивчають програмування або інформатику, проблеми з логікою) , пізніше хотіла б підробляти, хоча зараз важко сказати, як все складеться.

Не можу сказати, що все чудово; думаю приблизно як у Вас: могло бути краще, могло бути і гірше. Але я, мабуть, вперше в житті задоволена навчанням. Тут вже почалися різдвяні ярмарки, але теж немає снігу :( Я б сказала, що зараз, коли я вже знайшла житло і багато проблем в університеті вирішено, життя налагодилось, та й з наближенням Різдва важко знаходиться в поганому настрої.

Буду рада відповісти на Ваші запитання про навчання в університеті та й взагалі про життя в Німеччині. Мені приємно, що Ви цікавитесь


Частина 2

…Про харчування: я б сказала, що Баварія і Баден-Вюртемберг взагалі дорогі в плані проживання і харчування. Найдешевший варіант - в їдальні, але не можу сказати, що він найкращий в плані якості. Думаю готувати самому трохи дешевше, але поки мені ще важко оцінити ситуацію. Можливо пізніше точніше підрахую витрати на харчування. В університеті є програма для іноземних студентів. Ось посилання: http://www.ia.uni-stuttgart.de/mentoring/

Це в плані допомоги у побутових питаннях. Взагалі, перед початком навчання тут було багато заходів для студентів першого курсу, яких всі мило називають ерстіз. Там вони допомагають в бюрократичних процедурах/питаннях, та й, взагалі, дають можливість поспілкуватися з старшокурсниками, щоб зрозуміти, як все в університеті функціонує.

Про інформаційний матеріал «Перші кроки в Штутгарті». Можливо не весь, але, в якійсь мірі, особливо спочатку, знадобився. Особливо посилання на сторінки Meldebehörde і таке інше. З пошуками житла тут все складно, з цим в мене, та й взагалі у всіх місцевих студентів, багато проблем. Studierendenwerk кажуть, що кімнату треба чекати приблизно 6 місяців. Тому більшість шукає житло через wg-gesucht, але й це проблематично. Коли ви приходите подивиться на кімнату/квартиру, імовірність велика, що там буде окрім вас чоловік 40, або й більше. Дуже часто відповідають різні шарлатани, які хочуть, щоб ви їм переслали 600 євро, а потім вони вам вишлють ключі.

Продовження візи коштує 100 євро, я здала документи, на наступному тижні треба забрати їх, можу після того розказати, як саме все проходить. На рахунок страхування - дуже просто, в університеті можна знайти купу інформацію про страхові компанії, я просто обрала одну з інформаційного матеріалу, який ви мені вислали. Реєстрація місця проживання теж просто, тільки треба встигнуть протягом двох тижнів, бо інакше доведеться платити штраф. А сама процедура безкоштовна…

Марія (Softwaretechnik Bachelor, Universität Stuttgart)


10 октября 2015 Учеба в Дж.Браун колледж Канада
1 ноября 2015 Языковые курсы, Дуйсбург/Аахен
Infostudy - образование и обучение за рубежом, языковые курсы за границей , среднее и высшее образование за рубежом, учеба за рубежом.
Канада Ричмонд Хилл, 74 Мадисон аве. Тел.: 1(647)338-22-61
Украина Киев, 01030 ул. Пушкинская 9А, офис №5. Тел.: (044)222-51-37