26.11.2015
Доброго дня, Олеся
У мене все нормально. Навчання... продуктивно. Програмування хоч важко, зате цікаво. Математика просто важко і не дуже цікаво. Логіка (це найгірше) важко і зовсім нецікаво, але з нею тут у всіх студентів проблеми.
До університета і нового розкладу вже звикла. На початку листопада я знайшла кімнату і переїхала, з цим свої заморочки. А так, в принципі, все в нормі.
Сподіваюсь у вас все добре.
26.11.2015
Доброго дня, Олеся
У відповідь на Ваші запитання: підробляти реально. Я зараз не працюю, але багато моїх знайомих, які зараз в 3 семестрі і вище працюють в університеті (ведуть практичні заняття). Тобто вони викладають програмування, математику і будь-які інші предмети молодшим студентам. В цьому плані трохи дивно, тому що, наприклад, я могла б бути на практичному занятті з програмування в групі, в якій викладає мій кращий друг. Але, як показує практика, тут студенти дуже часто можуть пояснити предмет набагато доступніше, ніж сам професор. Працювати на вихідних важче, бо тут цей час дійсно необхідний для навчання. У мене тут відразу була проблема з неділями, я не знала, чим тут можна зайнятись, оскільки все закрито. Але зараз весь цей час йде на домашні завдання. Я б хотіла перший семестр сконцентруватись на навчанні (особливо зараз, коли у мене, як і у всіх студентів, які вивчають програмування або інформатику, проблеми з логікою) , пізніше хотіла б підробляти, хоча зараз важко сказать, як все складеться.
Не можу сказать, що все чудово; думаю приблизно як у Вас: могло бути краще, могло бути і гірше. Але я, мабуть, вперше в житті задоволена навчанням. Тут вже почалися різдвяні ярмарки, але теж немає снігу :( Я б сказала, що зараз, коли я вже знайшла житло і багато проблем в університеті вирішено, життя налагодилось, та й з наближенням Різдва важко знаходиться в поганому настрої.
Буду рада відповісти на Ваші запитання про навчання в університеті та й взагалі про життя в Німеччині. Мені приємно, що Ви цікавитесь
04.12.2015
Доброго дня!
Про харчування: я б сказала, що Баварія і Баден-Вюртемберг взагалі дорогі в плані проживання і харчування. Найдешевший варіант - в їдальні, але не можу сказати, що він найкращий в плані якості. Думаю готувати самому трохи дешевше, але поки мені ще важко оцінити ситуацію. Можливо пізніше точніше підрахую витрати на харчування. В університеті є програма для іноземних студентів. Ось посилання: http://www.ia.uni-stuttgart.de/mentoring/
Це в плані допомоги у побутових питаннях. Взагалі, перед початком навчання тут було багато заходів для студентів першого курсу, яких всі мило називають ерстіз. Там вони допомагають в бюрократичних процедурах/питаннях, та й, взагалі, дають можливість поспілкуватися з старшокурсниками, щоб зрозуміти, як все в університеті функціонує.
Про інформаційний матеріал «Перші кроки в Штутгарті». Можливо не весь, але, в якійсь мірі, особливо спочатку, знадобився. Особливо посилання на сторінки Meldebehörde і таке інше. З пошуками житла тут все складно, з цим в мене, та й взагалі у всіх місцевих студентів, багато проблем. Studierendenwerk кажуть, що кімнату треба чекати приблизно 6 місяців. Тому більшість шукає житло через wg-gesucht , але й це проблематично. Коли ви приходите подивиться на кімнату/квартиру, імовірність велика, що там буде окрім вас чоловік 40, або й більше. Дуже часто відповідають різні шарлатани, які хочуть, щоб ви їм переслали 600 євро, а потім вони вам вишлють ключі.
Продовження візи коштує 100 євро, я здала документи, на наступному тижні треба забрати їх, можу після того розказать, як саме все проходить. На рахунок страхування - дуже просто, в університеті можна знайти купу інформацію про страхові компанії, я просто обрала одну з інформаційного матеріалу, який ви мені вислали. Реєстрація місця проживання теж просто, тільки треба встигнуть протягом двох тижнів, бо інакше доведеться платити штраф. А сама процедура безкоштовна.
Гарних Вам вихідних
04.11.2016
Доброго дня, Олеся.
В мене все добре, вже пройшло кілька тижнів з початку семестру, легкі завдання майже скрізь закінчились, такщо доводиться починать інтенсивно гризти граніт німецької науки. Легше навчання точно не стало, швидше навпаки, але за два семестри я вже, мабуть, просто звикла. Зараз, коли вже не треба тратить час на математику і схожі предмети, як в перших двох семестрах, стало трохи цікавіше (але не подумайте, що теоретичних нудних предметів немає). Наприклад, в цьому семестрі у мене є проект - ми розробляємо додаток для Андроїда в групах по троє. А так, навчання йде по старій схемі - весь семестр це квест за шайном, тоді екзамени.
Де останнім часом я була - як не дивно, з університетом, та й я зараз в п'ятницю і суботу працюю, багато де. На минулих вихідних їздила в Фрідріхсхафен - на самому півдні Німеччини, на березі озера, дійсно дуже гарно. Заодно на день поїхала в Швейцарію - 40 хвилин на паромі. Не можу сказать, що Швейцарія мене дуже вразила (все трохи скучнувато і якось повільно), але раз побачить треба. В вересні літала на 4 дні в Гамбург - от там мені дійсно дуже сподобалось і саме місто, і атмосфера, і німецька набагато чистіша, ніж тут, на півдні.
Про загальний стан душі. Цікаве запитання. Ви мені колись писали, що сподіваєтесь, що колись я Вам зможу написать як в мене все чудово, так от він мабуть цей момент. Взагалі, останнім часом, починаючи десь з початку літа, багато чого сталось в особистому житті, я встигла з'їздить додому, дуже скучила за батьками і друзями, багато їздила по Баден-В'юртембергу, але особливо зараз, коли тут починається підготовка до Різдва, все справді чудово. Взагалі, якщо Ви збираєтесь в Німеччину, то десь в другій половині листопада - найкращий час, коли тут різдвяний настрій. Єдине, на що я жаліюсь, так це те, що тут, на півдні, майже немає нормального снігу. Він більше схожий на дощ, така собі слякоть. Але в цьому році ще навіть такого не було. Чим я тут ще займалась. Почала грать в бадмінтон в минулому семестрі, хоча завжди мені здавалось, що це дуже нудно. Тепер я в захваті. Почала вчить італійську, зараз на В1. 1. Тут все трохи складніше, ніж з бадмінтоном, але прогрес є. Побачимо, що з цього вийде.
Ну, якщо не писать мемуар, то наче все.
Як у Вас справи? Як робота і, як Ви кажете, як загальний стан душі?
14.08.2020
Доброго дня, Олеся.
Рада чути, що в Вас все добре. В мене багато чого змінилося з того часу, як ми останній раз спілкуватися. В кінці 8 семестру я кинула навчання (ця історія почалася чесно кажучи ще раніше, в кінці 6 семестру я не здала теоретичну інформатики, потім у мене була остання усна спроба, екзамен я здала, але це забрало в мене багато сил, і з того часу все пішло не по плану) і взагалі не знала що робити, сумнівалася чи я правильний вибір зробила з інформатикою і з університетом. Два місяці була в роздумах, після цього була на виставці, на якій ІТ-компанії шукають співробітників, і одна невелика компанія запропонувала пройти 6-місячну практику в них. Я погодилася, через 3 місяці мені запропонували постійне місце роботи, тепер я працюю, без диплому бакалавра, але роботою і компанією дуже задоволена. Це мабуть і відповість на питання про магістратуру. На магістратуру я точно не піду, хоча років 5 назад думала зовсім по іншому.
Корона для нас практично нічого не змінила, я працюю з початку березня з дому, спочатку було трохи незвично, а зараз вже й офіс повертаться не дуже хочеться. Такщо в цьому плані все добре.
Як в Вас справи (професійно і просто в житті)? Дуже рада чути від Вас.
Марія