Освіта у Німеччині для українців.

14 декабря 2010

З кожним днем усе більше і більше українських старшокласників (та й не тільки) цікавляться вищою освітою в Європі. Багато обирають вузи серед найближчих і відносно недорогих за вартістю навчання країн: Польща, Литва, Чехія і т.д.

Але сьогодні мова йтиме не про них, а про Німеччину. Мало хто знає, що в Німеччині для українців є можливість одержання безкоштовної вищої освіти з багатьох спеціальностей і далеко не в одному вузі цієї країни.

Докладніше розповісти про можливості навчання в Німеччині ми попросили Тетяну Схабовську, спеціаліста компанії INFOSTUDY, яка спеціалізується на вступі українців до німецьких вузів.

Тетяно, як багато українців зараз звертаються до Вас із питанням про вищу освіту в Німеччині?

Останнім часом усе частіше.  Німеччина завжди була привабливою для наших студентів, адже навчання безкоштовне, а якість цієї освіти цінується скрізь. Німецький диплом може відкрити для наших студентів дуже добрі кар'єрні перспективи як у Європі, так і після повернення до України в майбутньому, тому вона так цікавить наших студентів.

А яка градація вищих навчальних закладів Німеччини?

У Німеччині існує більше 300 вузів. Їх можна поділити на кілька типів: університети; інститути прикладних наук; академії мистецтв, а також професійні вищі школи.

Які спеціальності найцікавіші для українців у німецькому вузі?

Список спеціальностей украй широкий, і тут усе залежить від студента і його побажання. Але якщо все-таки відзначити, то одні з найпопулярніших – економічні спеціальності, IT-напрямок, перекладацькі спеціальності, медицина, інженерні спеціальності.

Які знання потрібні для зарахування до німецького вузу?

Насамперед, це добре знання іноземної мови (німецької або англійської), якою буде відбуватися навчання, а також необхідна освіта. Є спеціальності, які мають додаткові вимоги до абітурієнтів, наприклад, пройти додатковий тест або мати портфоліо, якщо говорити про творчу спеціальність.

Чи можна подавати документи відразу в кілька вузів?

Так, звичайно, скажу навіть більше - необхідно. У Німеччині вступ відбувається все-таки на конкурсній основі, і тому, подавши документи в кілька вузів, у студента з'являється більше шансів вступити.

Існує кілька різновидів тестів з німецької та англійської. Які з них необхідні для вступу?

Звичайно ж, це більшою мірою залежить від вузу та спеціальності, яку обирає студент. Але найчастіше при вступі на німецькомовну програму необхідно мати Сертифікат Ґете Інституту або здати тест DaF, а на англомовну програму підійдуть іспити IELTS або TOEFL.

Припустимо, я вступила на безкоштовне навчання. А за що я буду платити?

Це хороше питання, тому що іноді студенти думають, що безкоштовне навчання означає, що студентові буде оплачено абсолютно все. У кожному вузі є невеликі, але обов'язкові семестрові внески для студентів, приблизно 60-300 євро. І також важливо знати, що витрати на своє утримання, тобто проживання, харчування та інше, лягають саме на плечі студента.

А Ви можете приблизно сказати вартість життя середньостатистичного студента в Німеччині, наприклад за рік навчання?

Так, у рік студентові необхідно мати близько 8000 євро. Саме стільки грошей необхідно на життя в Німеччині.

І стипендії немає, вірно?

Не можу так однозначно сказати, тому що стипендії як такі існують у Німеччині. Вони видаються, звичайно ж, не кожному бажаючому, а під певні цілі та на конкурсній основі.

А як щодо роботи – і під час навчання, і після закінчення вузу?

Можна підробляти і під час навчання, і після закінчення, головне - бажання. Але не можна забувати, що працювати студентам під час навчання можна обмежений час і так, щоб це не впливало на успішність.

Тетяна, виходячи з Вашого досвіду, який вуз (або вузи) Німеччини Ви порадили б українським абітурієнтам? І чому?

Не можна підходити до цього питання так однозначно. Для прикладу, я назву Вам дуже хороші вузи, наприклад, Вільний університет Берліна, Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана, Гайдельберзький університет.  Але обирати необхідно не за назвою. У Німеччині велика кількість вузів і різні вузи мають свою спрямованість, одні вузи більше спеціалізуються на економіці, інші мають найсильніші інженерні програми, треті вузи прекрасні як гуманітарні. Тому важливо дивитися спрямованість вузу, а також програми навчання, щоб обрати саме те, що цікаво Вам. Тут потрібен індивідуальний підхід.

Де можна подивитися повний список вузів Німеччини, у яких можна вчитися українським студентам?

 Як я Вам уже говорила, у Німеччині більш 300 вузів, і я не думаю, що є хоч один сайт, який може запропонувати їх повний перелік з  описом усіх програм. От, наприклад, на нашому сайті http://infostudy.com.ua/ представлені деякі з німецьких навчальних закладів, де вже вчаться наші студенти, хоча ми допомагаємо із вступом абсолютно до усіх вузів Німеччини і з різних спеціальностей. Людині дуже важко самій зрозуміти та осмислити такий потік інформації, не завжди приходять люди, які вже точно знають, на яку спеціальність і, тим більше, в який вуз вони бажають вступати. Саме в цьому і полягає допомога нашої компанії: ми грамотно підбираємо навчальні заклади для студентів, враховуючи їх індивідуальні можливості та побажання. Ми завжди  працюємо індивідуально і допомагаємо нашим студентам на всіх етапах процесу вступу до німецьких вузів, починаючи з підбору навчальних закладів аж до зарахування до вузу і моменту від'їзду.

Зателефонуйте до менеджера по Німеччині . 

Україна

Тетяна Схабовська 

Skype: infostudygermany 

Tel: 380 44 222 78 76

mailto:t.skhabovska@infostudymail.com

Україна

Олеся Сибирська-Бакшук.

Tel: 380 44 228 7876

mailto:olesya@infostudymail.com

 

9 декабря 2010 Образование в Северной Европе
15 декабря 2010 Возможности после окончания бакалаврской программы
Infostudy - образование и обучение за рубежом, языковые курсы за границей , среднее и высшее образование за рубежом, учеба за рубежом.
Канада Ричмонд Хилл, 74 Мадисон аве. Тел.: 1(647)338-22-61
Украина Киев, 01030 ул. Пушкинская 9А, офис №5. Тел.: (044)222-51-37