Навчання у вузах Німеччини

4 февраля 2015
Навчання у вузах Німеччини Навчання у вузах Німеччини

 

Німецька освіта приваблює багатьох студентів високими стандартами та відмінною якістю. В основі системи освіти лежить універсальний та ефективний підхід подання інформації, за якою теоретичним і практичним заняттям приділяється однаково велика увага. Завдяки цьому випускники вузів Німеччини після закінчення навчання найкраще підготовлені до роботи та життя в цілому.

У Німеччині налічується більше 400 вузів, 70 з яких приватні, а іншу більшу частину становлять навчальні заклади державного типу. Німецькі вузи у свою чергу поділяться на два типи: спеціалізовані вузи – Fachhochschulen та університети. Різниця полягає в пріоритетному напрямку. Так, спеціалізовані вузи ґрунтуються на поєднанні теорії та практики, і мають чіткий план навчання. В університетах же підхід до навчання має науковий характер, тобто створюються ідеальні умови для проведення досліджень і будь-якої наукової діяльності в обраній галузі знань.

Переваги навчання в Німеччині

  • Головна та найбільш приваблива перевага – це безкоштовна освіта, яка з 2005 року поширюється однаково як на німецьких, так і на іноземних студентів. Для іноземних студентів державні вузи резервують близько 5% місць.

  • Для іноземних студентів існує можливість отримання грантів на освіту.

  • Сприятливі умови, що сприяють вдалій імміграції. Іноземним студентам надається можливість після закінчення навчання протягом двох років отримати роботу в Німеччині, після чого мати високий шанс на отримання Посвідки на постійне проживання.


Види вузів Німеччини

  • Університет – Universitaeten. Класичні університети загального профілю. У програму навчання входять прикладні та фундаментальні наукові дослідження. Також, тільки в університетах студенти можуть отримати ступінь кандидата і доктора наук.

  • Технічні університети (німецька назва Technische Universitaeten). Основний напрямок освітніх програм – вивчення точних (математика, інформатика, фізика та ін.) та інженерних наук. У деяких технічних університетах можуть викладатися також і ряд гуманітарних наук.

  • Університети прикладних наук або спеціалізовані – Fachhochschulen. У програмах навчання таких вузів надається перевага прикладному вивченню наук. При цьому, тривалість навчання становить більш короткий термін, ніж в класичних університетах. У таких вузах велика увага приділяється  стажуванню за фахом, щоб студенти були краще підготовлені до роботи після закінчення освітньої програми. У спеціалізованих вузах студенти можуть вивчати медичні, педагогічні, ветеринарні, біологічні та інші спеціальності.

  • Вузи з творчим нахилом – Musikschulen або Kunsthochschulen (коледж мистецтв). Такі вузи мають вузький напрямок. Тут навчають музикантів, художників, дизайнерів, архітекторів, фахівців медіа-індустрії та інших творчих напрямків. Під час навчання на творчих факультетах велика увага приділяється розвитку та удосконаленню конкретних професійних навичок студентів.

  • Приватні вузи – або, Private Hochschulen. Подібні вузи мають державну акредитацію, студентам пропонується низка освітніх програм з викладанням англійською мовою. При вступі до абітурієнтів висувають високі вимоги, тому що кількість місць обмежена. Вартість навчання дещо вища, ніж, наприклад, у державних вузах, і становить від 1,5 до 4 тисяч євро/семестр.


Особливості навчання у вузах Німеччини

Німецькі вузи в освітній програмі не мають таких понять, як 1-й або 5-й курс. Тут навчання поділяється на два цикли:

  • Базовий або Grundstudium – тривалість становить 2 роки, а після закінчення складається проміжний іспит Zwischenprufung.

  • Основний або поглиблений цикл, який називається Hauptstudium. Тривалість цього циклу становить 2-3 роки, після закінчення якого студенти на технічних та природничо-наукових спеціальностях отримують диплом, на гуманітарних – ступінь магістра.

  • Після закінчення базового або поглибленого вивчення науки студент може розпочати написання кандидатської або докторської дисертації.


Вимоги до вступу

  • Знання німецької мови – одна з найважливіших вимог до іноземних студентів. Для цього необхідно скласти один з тестів: TestDaf (мінімум 4) або DSH-Prufung (складається тільки в Німеччині, прохідний результат – 2 або 3).

  • Середня освіта – повинна бути еквівалентна 13-річному німецькому сертифікату про середню освіту Allgemeine або Fachgebundene Hochschulreife. Щоб заповнити різницю в роках навчання студентам з країн СНД необхідно пройти 2 роки навчання в рідному вузі або ж 1-2 роки в німецькому підготовчому коледжі – Studienkolleg. Підготовчий курс спрямований переважно на вивчення німецької мови та профільних предметів, згідно з обраною спеціальністю.

  • Інші документи, до яких належать: копії документа, що підтверджує зарахування до вузу, академічна довідка (виписка з оцінками), сертифікат про знання німецької мови, автобіографія та мотиваційний лист. Дата подання документів: якщо початок навчання випадає на зимовий семестр – до 15 липня, якщо навчання починається з літнього семестру – до 15 січня.


Проживання під час навчання

Питання житла в Німеччині серед студентів займає досить важливе місце. Іноземні студенти можуть отримати допомогу в пошуку житла в міжнародному відділі вузу, що приймає студента. Серед варіантів проживання існують наступні пропозиції:

  • Гуртожиток – цей вид житла є найбільш заощадливим. Вартість проживання на місяць в середньому становить близько 130-260 євро. При цьому існує можливість поселення в апартаментах з окремою кухнею, санвузлом та вітальнею. Щоб отримати місце в гуртожитку іноземному студентові необхідно подати заявку до Товариства сприяння студентам (http://studentenwerke.de/) і стати в чергу. Рекомендується зробити це якомога раніше у зв'язку з тим, що кількість місць обмежена, а бажаючих досить багато.

  • Спільна оренда квартири – Wohngemeinschaften (WG). Такий вид житла коштує трохи дорожче - близько 300 євро на місяць, і найчастіше студенти домовляються про спільне проживання. Оголошення можна знайти на відповідних сайтах або ж на інформаційній дошці у вузі.

  • Самостійна оренда квартири. Вартість проживання в цьому випадку вища – близько 400-600 євро на місяць, і при орендуванні необхідно уточнювати: чи входять комунальні послуги в оплату чи ні. Як правило, ті квартири, у вартість яких включено комунальні послуги, мають позначку «Warmmiete». Якщо ж комунальні послуги не включено у вартість оренди, стоїть позначка «Kaltmiete».


Ваш персональный менеджер по Германии. 

Украина (Киев)

Олеся Сибирская -Бакшук.

Tel: +380 44 228-78-76.

       +380 66-516-49-53.

       +3066 516 49 53 ( Viber, Whats App) 

mailto:olesya@infostudymail.com

 

3 февраля 2015 Поступление в вузы в Канаде
6 февраля 2015 Вартість навчання у вузах США
Infostudy - образование и обучение за рубежом, языковые курсы за границей , среднее и высшее образование за рубежом, учеба за рубежом.
Канада Ричмонд Хилл, 74 Мадисон аве. Тел.: 1(647)338-22-61
Украина Киев, 01030 ул. Пушкинская 9А, офис №5. Тел.: (044)222-51-37